Je hoeft niet altijd precies te weten hoe je moet noemen waar je last van hebt. Misschien merk je vooral dat je vastloopt, niet lekker in je vel zit of steeds opnieuw tegen dezelfde patronen aanloopt.
In mijn praktijk in Leiden begeleid ik volwassenen met uiteenlopende hulpvragen. Samen onderzoeken we wat er speelt, hoe dit samenhangt met je ervaringen en relaties en wat je graag zou willen veranderen.
Waar kun je mee terecht?
Naast de onderwerpen die op deze website uitgebreider worden beschreven, kun je onder andere bij mij terecht bij:
- sombere of depressieve gevoelens;
- problemen met grenzen aangeven;
- schuldgevoelens;
- eenzaamheid;
- problemen met assertiviteit;
- psychosomatische klachten;
- slaapproblemen;
- problemen rond werk;
- zingevingsvragen;
- vragen rond persoonlijke ontwikkeling.
Ook wanneer je hulpvraag niet precies in een van deze categorieën past, kunnen we samen kijken naar wat er aan de hand is.
Kijken naar wat jou heeft gevormd
In therapie kijken we naar de problemen waar je nu tegenaan loopt, maar ook naar de ervaringen en patronen die daarbij een rol kunnen spelen.
De manier waarop je bent opgegroeid, belangrijke gebeurtenissen in je leven en relaties met andere mensen hebben allemaal invloed op hoe je naar jezelf en de wereld om je heen bent gaan kijken.
Sommige manieren van omgaan met moeilijke situaties hebben je misschien lange tijd geholpen, maar kunnen je op een later moment juist gaan beperken.
Door te onderzoeken wat er bij jou speelt, kan duidelijker worden waarom bepaalde patronen steeds terugkomen en waar ruimte is om iets te veranderen.
Wat heb jij nodig?
Therapie hoeft niet alleen gericht te zijn op het verminderen van klachten. Je kunt ook behoefte hebben om jezelf beter te begrijpen, stil te staan bij keuzes die je maakt of te onderzoeken hoe je verder wilt.
We kijken samen naar jouw hulpvraag en naar wat op dit moment voor jou belangrijk is.
Wil je weten of ik iets voor je kan betekenen of een afspraak maken? Neem dan gerust contact met mij op.
Ymkje
Therapeut en systeemtherapeut
Geregistreerd bij NFG, NAP, NVPA en NVRG
